• Phone: +421 0902 482 108
 • Email Address: kouc@kouckristina.sk
Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed

Top 3 knihy tohto leta!

by Kristína Hlavatá 0 comments

Sebakoučovanie Život kouča

Pre mňa leto znamená najmä oveľa viac prečítaných kníh ako inokedy. Prečítala som ich vskutku mnoho, no tie naj-lepšie, -zaujímavejšie, -inšpirúcejšie, -osviežujúcejšie, – provokatívnejšie knihy leta 2016 som sa rozhodla zvečniť v tomto príspevku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Úplnou „topkou“ bol pre mňa úlovok v podobe knihy Rozhovory s C. G. Jungem. Knihy v podobe rozhovorov či zbierok esejí, vedeckých prác či článkov ľudí, ktorým nejakým zásadným spôsobom ovplyvnili dianie filozofických či psychologických dejín ma istým magickým spôsobom priťahujú. Môcť sa na chvíľu pozrieť „do hlavy“ niekomu takému je pre mňa zážitok priam posvätný. V tejto knihe mnou najviac „pohol“ článok C. Junga z roku 1934 „Stojí svet na kraji duchovného zrodenia?“ Možno je to nadpis trochu príliš duchovný na to, o čom sa v ňom autor zmieňuje. V podstate „len“ načrtáva, že nedostatok duchovného (v zmysle viery) aspektu života ľudí výrazne vplýva na pocit našej nezmyselnosti života z čoho vyplývajú mnohé psychózy. Čo by povedal na situáciu po 80 rokoch?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ďaľšou knižkou hodnou spomenutia je môj úlovok Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce od Roberta Fulghuma. Táto kniha si ma našla sama. Vošla som do kníhkupectva a tam v obrovskej kope na mňa volala. Má pre mňa sentimentálny význam, keďže niekto pre mňa mimoriadne dôležitý túto knihu miloval a často sa na ňu odvolával a teraz tu bola. Siahla som po nej a prečítala ju za dva dni. Je to súbor horko-sladkých (alebo snáď sladko-horkých :) ) príbehov, záleží v akej chvíli, akom prežívaní ich chytíte do ruky a začnete čítať. Každý z nich má v sebe skrytú detskú hravosť a hlbokú múdrosť…. a kúsoček z knihy… Možno sa o tom nikdy nedozviete, ale ste dôležitejší, než si myslíte. Vždy je niekto, kto bez vás nemôže existovať. Háčik je v tom, že neviete kto to je.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Treťou knihou, ktorú spomeniem, je kniha dvojice autorov Jamesa Hillmana a Michaela Ventura Máme za sebou sto let psychoterapie a svět je čím dál horší. Je to opäť súbor rozhovorov a korešpondencie medzi Hillmanom (kontroverzným jungiánskym psychológom) a Venturom (fejtonistom L. A. Weekly). Nie je to žiadna nová kniha, rozhovory vznikali niekedy okolo roku 1991! Na pulty našich kníhkupectiev sa však, mám taký pocit, dostala až minulý rok. Ak čítate, pretože si chcete pri knihe oddýchnuť, táto rozhodne nebude pre vás! Je veľmi provokatívna, debata je často skutočne divoká a pozor! Prinúti vás premýšľať. Takéto knihy jednoducho milujem :) .

A áno, všetky spomenuté knihy sú v češtine – preferujem tento jazyk, nakoľko české preklady sú mnohokrát oveľa kvalitnejšie a čitateľnejšie, akosi viac „plynú“ a ladia so mnou. Ak to však nie je to pravé pre vás, určite knihy nájdete aj v slovenskom vydaní. Verím, že som vás trochu inšpirovala a budem rada, ak sa so mnou podelíte o svoje top úlovky tohto leta v komentároch.

Kristína Hlavatá

Kristína Hlavatá

Venujem sa koučingu metódou Solution Focused Brief Coaching. Vediem ľudí k zodpovednosti za svoj život, pretože len vtedy, ak prijmú zodpovednosť, môžu začať tvoriť svoju realitu a projektovať svoj život.

Ja sama milujem komfort byť koučovaná, nechať sa sprevádzať procesom a nachádzať riešenia a nápady rýchlejšie a kreatívnejšie. Chcem sa podieľať na vytvorení sveta, kde sa naučíte, že najlepším koučom ste pre seba vy sami a dokážete si nájsť vlastné spôsoby ako žiť svoj najvyšší potenciál.
Kristína Hlavatá
Tags: , , ,

Napíš svoj komentárLeave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

e-Book pre freelancerov

Aktuálne na FB

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Najnovšie komentáre

  Kontaktujte ma

  • J. Feketeházyho 2381/3, 927 01, Šaľa
  • Phone: +421 902 482 108
  • Email Address: kouc@kouckristina.sk
  Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed