• Phone: +421 0902 482 108
 • Email Address: kouc@kouckristina.sk
Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed

Najlepší nástroj sebakoučovania je aj tak len…

by Kristína Hlavatá 0 comments

Sebakoučovanie Všeobecné o koučingu Život kouča

…rozprávanie sa sám so sebou nahlas! Znie to trápne banálne. Už nespočetne krát som si sadla a začala písať článok o tejto “sebakoučovacej technike” a hádajte čo. Bolo mi trápne ho vydať. Čoby vydať! Bolo mi trápne ho dokonca dopísať! Ale! Po mnohých takmer vedeckých zisťovaniach 😀 (dobre tak vedeckých zrovna nie, ale po pozorovaniach ľudí, s ktorými som koučovala), mi to trápne byť prestalo.

O sebakoučovacích technikách, ktoré sú zaručené, overené, dokonalé, použiteľné a užitočné existuje asi trimilión blogových príspevkov, kníh, školení a workshopov. No dobre, tak možno menej 😉 . Všetky viac či menej skutočne fungujú, o tom sa ja tu rozvášňovať nebudem.

Keď sa ľudí pýtam, čo bolo pre nich počas koučovania užitočné, mnohokrát ozvučia medzi prvými benefit „už len to, že o tom hovorím nahlas, mi veľmi pomáha si utrieďovať myšlienky a mnohé veci, ktoré mi doteraz pripadali chaotické sa začínajú rozuzlovať a zapadať“. A to je práve to, o čom hovorím. O čom si dovolím tvrdiť, že po mnohých takýchto vypočutých vetách je to výsledkom môjho pozorovania a že najjednoduchšou a veľmi účinnou sebakoučovacou metódou je rozprávanie sa sám so sebou NAHLAS.

A nech vyzerám ako hlupáčka! A nech ma cez stenu počujú trebárs susedia! A nech a nech a nech! Ak budem mať o trochu viac jasno “v mojich veciach”, keď budem hovoriť hlasno, tak prečo nie? 😉

Kristína Hlavatá

Kristína Hlavatá

Venujem sa koučingu metódou Solution Focused Brief Coaching. Vediem ľudí k zodpovednosti za svoj život, pretože len vtedy, ak prijmú zodpovednosť, môžu začať tvoriť svoju realitu a projektovať svoj život.

Ja sama milujem komfort byť koučovaná, nechať sa sprevádzať procesom a nachádzať riešenia a nápady rýchlejšie a kreatívnejšie. Chcem sa podieľať na vytvorení sveta, kde sa naučíte, že najlepším koučom ste pre seba vy sami a dokážete si nájsť vlastné spôsoby ako žiť svoj najvyšší potenciál.
Kristína Hlavatá
Tags: , ,

Napíš svoj komentárLeave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

e-Book pre freelancerov

Aktuálne na FB

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Najnovšie komentáre

  Kontaktujte ma

  • J. Feketeházyho 2381/3, 927 01, Šaľa
  • Phone: +421 902 482 108
  • Email Address: kouc@kouckristina.sk
  Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed