• Phone: +421 0902 482 108
  • Email Address: kouc@kouckristina.sk
Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed

Kristína Hlavatá

certifikovaný kouč metódy SFBC

868

Venujem sa koučingu metódou Solution Focused Brief Coaching. Vediem ľudí k zodpovednosti za svoj život, pretože len vtedy, ak prijmú zodpovednosť, môžu začať tvoriť svoju realitu a projektovať svoj život.

Ja sama milujem komfort byť koučovaná, nechať sa sprevádzať procesom a nachádzať riešenia a nápady rýchlejšie a kreatívnejšie. Chcem sa podieľať na vytvorení sveta, kde sa naučíte, že najlepším koučom ste pre seba vy sami a dokážete si nájsť vlastné spôsoby ako žiť svoj najvyšší potenciál.

Zdravím Vás, volám sa Kristína Hlavatá a keby som mala začať úplne od začiatku… už na základnej škole ma zaujímali ľudia, no na dlhé roky bolo všetko inak… skončila som na strednej, ktorú som nenávidela, no časom si k nej našla cestu a stala sa účtovníčkou, ktorú dokonca práca bavila. Veľmi. A to poznáte, účtovníctvo, dane, financie, tým sa dá slušne uživiť. Po čase sa začalo ozývať to malé dievča vo mne, je toto všetko, čím mám prispieť tomuto svetu?

Jedného dňa som našla článok o koučingu s presnými otázkami a tipmi na riešenie nejakej konkrétnej situácie. Vyskúšala som. Zabralo to. Pochopila som, že koučing funguje. Tak som začala moja cesta v roku 2012 a odvtedy pokračuje. Začala som neurolingvistickým programovaním (NLP) a potom hľadala iný prístup, ktorým by som svoje znalosti rozšírila. Našla som Solution Focused Brief Coaching (SBFC) a tak som tu. Certifikovaný brief kouč, ktorý svoju prácu miluje, dáva mi zmysel a navyše, posúva nielen mňa, ale aj ľudí, ktorí si pre seba dovolia komfort urýchlovať svoje výsledky a čeliť zmenám a cieľom efektívnejšie za výdatnej podpory svojho osobného kouča.

Organizujem workshopy a debaty o rôznych témach spätých s koučovaním a vyrovnaným životom, koučujem, pracujem s mládežou a neustále vymýšľam nové workshopy a aktivity. Pri nich dočerpávam najviac energie. Rozhodla som sa pripraviť pre Vás aj túto stránku s blogom, aby som s Vami mohla zdieľať zážitky z workshopov, debát, poskytnúť Vám účinné tipy a cvičenia z mojej koučovacej praxe.

ACSTH certifikat_Kristína Hlavatá
NLP certifikat_Kristína Hlavatá

Vízia


Mojou víziou je vytvárať svet, v ktorom sa ľudia žijú vyrovnaný a spokojný život. Každý problém, dilema, či cieľ, môžu byť elegantne vyriešené, keď máte naprojektované ako na to.

Zameranie


Robím to pre ľudí, ktorí si pre seba dovolia rýchlejšie napredovanie a rozvoj, ktorí si dovolia čeliť zmenám, problémom a cieľom s osobným koučom a tým sa rozpohybovať k tomu, čo chcú.

Poslanie


Robím to, pretože som bola svedkom už mnohých koučingov a viem, že fungujú. Ja sama milujem ten komfort byť koučovaná, nechať sa sprevádzať procesom a nachádzať riešenia.

Prečo práve ja ako váš kouč?

Sprevádzam ľudí za objavením toho, ako žiť spokojný a vyrovnaný život. Koučing je pre ľudí, ktorí si pre seba dovolia komfort napredovať rýchlejšie a čeliť zmenám a cieľom efektívnejšie za výdatnej podpory svojho osobného kouča.

  • Verím, že každý, kto má chuť sa rozpohybovať za svojimi cieľmi, docieliť zmenu a využívať svoj potenciál naplno, to s využitím tých správnych stratégií dokáže
  • Som certifikovaný kouč SFBC a mám za sebou intenzívny tréning Solution Focused Brief Coaching akreditovaný ICF – International Coach Federation
  • Svoje koučovacie zručnosti neustále rozvíjam vďaka spolupráci so supervízormi, kolegami koučami a účasťou na ďalších školeniach a seminároch zameraných na koučing
  • Metodiku SFBC som sa učila od vynikajúcich koučiek – Kláry Giertlovej a Zdenky Jankovskej
  • Milujem koučovanie a neustále ma prekvapuje, aké skvelé výsledky ľuďom prináša
  • Osobnému rozvoju sa venujem od 2008 a koučingu sa venujem od 2012
Spoľahlivosť100%
Všímavosť95%
Tvorivosť85%
Cieľavedomosť95%
Vytrvalosť85%
Zodpovednosť95%
Káv pri tvorbe obsahu tohto webu
Hodín facilitovania vlastných workshopov
Prebdených nocí pri tvorbe eBooku
Vypísané zošity z tréningu koučov

Mala som problém s odsúvaním vecí na neskôr, ktoré som mala urobiť. Za pomoci koučovania som si uvedomila potrebu riešiť to „tu a teraz“, lebo som si tým odsúvala možnosť kariérneho rastu a napĺňania cieľov. Svoj problém som si uvedomila ja sama a našla som spôsob na jeho vyriešenie. Koučing s Kristínou by som odporúčala každému, kto má chuť na sebe pracovať a riešiť svoje nedostatky. Zuzka, Venuje sa poskytovaniu finančných služieb a pomáha ľuďom napĺňať ich ciele.

1139

Zuzka, Venuje sa poskytovaniu finančných služieb a pomáha ľuďom napĺňať ich ciele

Veď za skúšku nič nedám, znelo to tak profi, úplne iná “ezoterika”…. prišla som do veľmi vkusnej útulnej kancelárie. Sadla som si a začal sa nezáväzný rozhovor. Potom padla otázka, či by mi nevadilo nahrávanie, nevadilo. Začali sme úplne mega netradične riešiť moje dva problémy (dieťa alebo stavba rodinného centra). Na zemi boli položené dva papiere s mojimi témami, úplne ma to fascinovalo, už len to zhmotnenie tých veci, ktoré ma trápia a neviem sa medzi nimi rozhodnúť ma posúvalo. Samotné otázky boli veľmi jednoduché, odpovede už ani nie, ale zvládla som odpovedať, aj keď si možno človek musí siahnuť dosť hlboko. Myslím že po trištvrte hodinky som bola rozhodnutá čomu dám momentálne prednosť vo svojom živote. Neverila by som že to bude také ľahké…odchádzala som nabudená a naozaj presvedčená že teraz je čas na rodinné centrum a druhé dieťa počká. Po pár dňoch som stále myslela na výsledok…a stále som bola presvedčená, všetky odpovede sa vynárali a stále sa vynárajú z pamäte …cítim to rozhodnutie z vtedy, vidim malé dieťa ale ja viem že príde neskôr. Na teraz stačí práca s deťmi a jedno vlastné… Kristínka pomohla, metóda je skvelá, úplne jednoduchá – pre mňa ako klienta.

1139

Som stále hľadajúca osoba a prirodzene ma priťahovalo aj to čo robí Kristínka., Client

Môj problém spočíval v tom, že som mal roztrieštený focus v osobných, ale aj biznis projektoch, čiže mal som problém s time and self managementom. Koučing, ktorý viedla Kristína ma hneď od začiatku smeroval určitým smerom do hĺbky môjho vnútra a tým pádom sa relatívne skoro dostal ku koreňom toho, čo mi spôsobovalo problém. Hneď ako nastal ten „aha“ moment mi začali napádať možné riešenia a odpovede, ktoré mi Kristína pomohla ešte lepšie ujasniť samotným koučovacím procesom. Prišiel som na spôsob ako byť viac efektívny a produktívny, teda ako sa naučiť pracovať s time and self managementom tak, aby som dosahoval oveľa lepšie výsledky vo všetkom. Tento koučing odporúčam každému, kto by sa chcel posunúť z bodu A do bodu B, alebo aspoň vyriešiť otázky, na ktoré nemôže nájsť odpovede, prípadne riešenia sám.

1129

Lukáš Franko, Učí ľudí ako sa dá myslieť a obchodovať inak, teda ako zarábať vlastnou hlavou na tom, čo vás baví.

Riešili sme problematiku zmeny a prečo viem začať zmenu ale nedokončím ten proces. Zistili sme že si predstavujem ako keby priepasť pred koncom, ktorú sa neodvážim preskočiť. Pomocou koučingu som si napísala body ktoré súvisia s týmto problémom. Koučka sa ma pýtala rôzne otázky napr. ako sa budem cítiť, keď tú zmenu dokončím, ako budem svet vidieť keď tú priepasť preskočím. Nech o tom porozmýšľam. Druhý krát keď sme sa stretli tak sme došli na to že v podstate v podvedomí som si vždy myslela že tú zmenu ani nepotrebujem a nechcem a že len utekám pred svojimi problémami namiesto toho aby som ich riešila a tak som ich začala riešiť, čo mi pomohlo pri istých priateľoch. Vedela som povedať „nie“, keď mi to nevyhovovalo. Potom mi to pomohlo aj pri škole, kde som začala riešiť to, že sa mi neoplatí stresovať keď aj tak prejdem a vždy v najhorší deň si oblečiem niečo pekné a vtedy si poviem „hm zlý deň, ale aspoň vyzerám skvelo“ a mám menej stresu. Koučing odporúčam ľuďom, ktorí si nevedia rady s niečím čo ich trápi a vedeli by si to vyriešiť pomocou jedných z úžasných koučov ako napríklad Kikuš.

1139

Simona, Študentka končiaca strednú školu.