• Phone: +421 0902 482 108
 • Email Address: kouc@kouckristina.sk
Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed

Kto chytá v žite, alebo prečo je dobré podľahnúť nejakému koníčku?

by Kristína Hlavatá 0 comments

Život kouča

Kto ma lepšie pozná, vie, že si ulietavam na fotení kombajnov, traktorov, role, žatvy, kosenia kukurice a tak podobne. Keď len môžem, trávim čas na roli, na stohu, v kabíne nejakého stroja, alebo sa zakrádam žitom a lovím najlepšie zábery dňa.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

žatva Trnovec nad Váhom Júl 2015

Stáva sa, že sa o tejto mojej záľube dozvie niekto nový. (Aj tento článok píšem vlastne kvôli tomu – v posledných dňoch totiž stále narážam na ľudí, ktorí ani za máčny mak nemôžu uveriť a pochopiť, čo im hovorím, keď hovorím o svojej najväčšej záľube.) Často krútia hlavou a nemôžu sa prestať čudovať. Prečo to robíš? Čo ťa na tom preboha baví?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

žatva Diakovce Júl 2015

 

Viete, neviem, či baví je to správne slovo. Ja som tam doma. Keď pristavím auto na roli a prezúvam si topánky, keď si vešiam foťák poza krk a poriadne zhlboka sa nadýchnem, začne také zvláštne búšenie srdca sprevádzané širokým úsmevom. Ja naozaj netuším prečo. Netuším ani, čo ma na tom baví. Len viem, že som tam šťastná. To mi absolútne stačí.

Z tých momentov úplnej slobody a radosti, keď v hukote strojov prechádzam po roliach, keď traktoristi a kombajnisti neveriaco otvárajú kabíny a pýtajú sa ma, z ktorých som novín, mi ostávajú fotografie, ktoré ma hrejú pri srdci všetky tie ďalšie mesiace po žatve. Poviem vám jedno, nikdy by som nemenila, nikdy by som sa tejto mojej radosti nevzdala len za to, že niekomu sa to zdá pritiahnuté za vlasy.

Robí ma to totiž šťastnou.

Máte aj vy svoje závislosti, radosti, koníčky, ktorým podliehate? Ktoré sú možno pre druhých ťažko uchopiteľné a nemôžu ich pochopiť, ale vám je pri nich príjemne a napľňajú vás? Čo vám to prináša?

Viete, často premýšľam, o koľko by bol život jednoduchší, keby každý z nás mal niečo, do čoho by dával celé svoje srdce a prinášalo by mu to radosť. Bolo by oveľa menej času na starosti, na rozčuľovanie sa, na pozeranie telenoviel a stotožňovanie sa so životnými osudmi iných ľudí tam vonku…

Podeľte sa o svoje radosti, “závislosti”, hobby, ktoré pre vás znamenajú tak veľa, že si bez nich neviete predstaviť svoj svet. Len smelo, tento príspevok predsa písala baba, ktorej najväčším koníčkom je naháňanie strojov po roli s foťákom v ruke 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

stoh… júl – október a ktovie koľko ešte 2015, Šaľa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

cesta poľná…

Kristína Hlavatá

Kristína Hlavatá

Venujem sa koučingu metódou Solution Focused Brief Coaching. Vediem ľudí k zodpovednosti za svoj život, pretože len vtedy, ak prijmú zodpovednosť, môžu začať tvoriť svoju realitu a projektovať svoj život.

Ja sama milujem komfort byť koučovaná, nechať sa sprevádzať procesom a nachádzať riešenia a nápady rýchlejšie a kreatívnejšie. Chcem sa podieľať na vytvorení sveta, kde sa naučíte, že najlepším koučom ste pre seba vy sami a dokážete si nájsť vlastné spôsoby ako žiť svoj najvyšší potenciál.
Kristína Hlavatá
Tags: , , ,

Napíš svoj komentárLeave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

e-Book pre freelancerov

Aktuálne na FB

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Najnovšie komentáre

  Kontaktujte ma

  • J. Feketeházyho 2381/3, 927 01, Šaľa
  • Phone: +421 902 482 108
  • Email Address: kouc@kouckristina.sk
  Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed