• Phone: +421 0902 482 108
 • Email Address: kouc@kouckristina.sk
Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
Kristína Hlavatá

Čo pre mňa
znamená Koučing?

Koučing – ešte stále dosť neznáme a mýtusmi opradené slovo, ktoré počuť najmä v amerických filmoch, z čoho častokrát vzniká (pre mňa veľmi vtipná) domnienka, že som trénerka nejakého športu.

Kristína Hlavatá,
certifikovaný kouč SFBC

Vízia

Mojou víziou je vytvárať svet, v ktorom sa ľudia žijú vyrovnaný a spokojný život. Každý problém, dilema, či cieľ, môžu byť elegantne vyriešené, keď máte naprojektované ako na to.

Zameranie

Robím to pre ľudí, ktorí si pre seba dovolia rýchlejšie napredovanie a rozvoj, ktorí si dovolia čeliť zmenám, problémom a cieľom s osobným koučom a tým sa rozpohybovať k tomu, čo chcú.

Poslanie

Robím to, pretože som bola svedkom už mnohých koučingov a viem, že fungujú. Ja sama milujem ten komfort byť koučovaná, nechať sa sprevádzať procesom a nachádzať riešenia.

Definícia koučingu podľa ICF

Podľa ICF (International Coach Federation) je koučing partnerstvo s klientom v podnecujúcom a kreatívnom procese, ktorý klienta inšpiruje maximalizovať jeho osobný a profesijný potenciál.

Definícia koučingu podľa Kristíny

Pre mňa je koučing najmä o partnerstve. Kouča si vyberiete podľa svojich osobných sympatií, či odporúčania a samotné stretnutie je v prvých chvíľach o nadviazaní vzťahu, čo je pre účinný koučing kľúčové.

Moje koučovacie motto

Doprajte si komfort nechať sa sprevádzať procesom koučovania, posúvať sa pri riešení svojich problémov a napredovaní za cieľmi rýchlejšie, začnite projektovať svoj život s osobným koučom.

Ako prebieha koučing?

Je veľmi dôležité poznať môj proces koučovania, pretože budete presne vedieť, čo vás čaká.

O koučingu podrobnejšie


Budem sa opakovať, pre mňa je koučing najmä o partnerstve. Kouča si vyberiete podľa svojich osobných sympatií, či odporúčania a samotné stretnutie je v prvých chvíľach o nadviazaní vzťahu.

 • Neskôr si pre seba zadefinujete, čo chcete na sedení a tiež z dlhodobejšieho hľadiska dosiahnuť. Kouč vás bude sprevádzať procesom, v ktorom vám položí mnoho otázok. Budú určite iné, ako sa vás denne pýtajú ľudia tam vonku, budú občas možno dokonca trochu provokatívne.
 • Úlohou kouča je dopriať vám iný uhol pohľadu, naštartovať zmenu, pomôcť zapojiť zlenivelé mozgové závity. Kouč často reflektuje na počuté, môže sa vám stať, že vás prekvapí, čo všetko vyslovujete nahlas.
 • Pre mňa je koučing veľmi účinný spôsob práce na sebe, ktorý úžasne urýchľuje výsledky, pokiaľ človek má pre seba presne pomenované ciele a potreby. Ak vám toto chýba, môže sa predmetom koučingu stať aj samotné utriedenie si cieľov.
 • Koučing pomáha k zvyšovaniu osobnej zodpovednosti, bez ktorej tvorba vlastnej reality nie je možná. Vďaka koučingu v sebe objavíte zdroje a sily, ktoré ste predtým prehliadali a začnete ich využívať pre svoj ďalší pokrok.
 • Častokrát vnímam ako sa u partnera rozšíri vnímanie reality, vidí odrazu pre seba oveľa viac možností, cíti sa ľahší, má nadhľad a je dokonca všímavejší na ďalšie príležitosti. Dávam absolútnu prednosť koučingu pred poradenstvom, konzultantstvom či mentoringom.
 • Každý má za sebou iné skúsenosti a iné zážitky, preto svojim klientom neradím, ako  naložiť so svojim životom. Ponechávam im slobodu a radosť z objavovania si pre seba na mieru šitých stratégií, ako pokračovať vo svojom rozvoji ďalej.
Life koučing_Kouč Kristína

O koučovacom procese


Môj proces koučovania je zložený zo 6 krokov, ktorými si prechádza koučovaný krok za krokom. Každému je snáď jasné, že prvý krok musí urobiť potenciálny záujemca o koučovanie sám, na základe jeho potrieb.

 • 1. Rozhodnutie

  Doprajte si pre seba komfort napredovať rýchlejšie, dostať sa zo závozu a rozpohybovať sa za svojimi cieľmi, či dosiahnuť zmenu. Rozhodnutie je vo vašich rukách.

 • 2. Výber kouča

  Dajte na odporúčania, osobné sympatie a intuíciu. Pamätajte, že kľúčové je urobiť prvý krok.

 • 3. Návšteva kouča

  Dohodnite si s koučom stretnutie a prineste si svoje témy, v ktorých riešení sa chcete posunúť vpred.

 • 4. Nadviazanie vzťahu

  Príďte na stretnutie otvorení novým veciam a bez predsudkov. Nadviazanie vzťahu tak môže prebehnúť rýchlejšie a výrazne to urýchli cestu k vašim výsledkom.

 • 5. Samotné koučovanie

  Kouč do rozhovoru prispeje množstvom otázok a reflexií, ktoré budú možno nezvyčajné a provokatívne, no zaručia vám iný pohľad na vec. Nájdete si svoje vlastné riešenia na témy, ktoré ste si do rozhovoru priniesli.

 • 6. Výsledky

  Zo stretnutia si odnesiete svoje vlastné výsledky – rozlúsknutie problému, posun v riešení, naštartovanie zmeny, konkrétne stratégie, uvedomenie, precitnutie, prekvapenie…

Ako na výsledky, ktoré naozaj chcete?

Na štatistike nižšie vidíte % úspešnosti koučingu jednotlivých krokov v procese koučovania. Môj koučing je šitý na mieru koučovaného a garantujem výsledky.

%
Rozhodnutie
%
Návšteva kouča
%
Koučovanie
%
Sebareflexia

Môj problém spočíval v tom, že som mal roztrieštený focus v osobných, ale aj biznis projektoch, čiže mal som problém s time and self managementom. Koučing, ktorý viedla Kristína ma hneď od začiatku smeroval určitým smerom do hĺbky môjho vnútra a tým pádom sa relatívne skoro dostal ku koreňom toho, čo mi spôsobovalo problém. Hneď ako nastal ten „aha“ moment mi začali napádať možné riešenia a odpovede, ktoré mi Kristína pomohla ešte lepšie ujasniť samotným koučovacím procesom. Prišiel som na spôsob ako byť viac efektívny a produktívny, teda ako sa naučiť pracovať s time and self managementom tak, aby som dosahoval oveľa lepšie výsledky vo všetkom. Tento koučing odporúčam každému, kto by sa chcel posunúť z bodu A do bodu B, alebo aspoň vyriešiť otázky, na ktoré nemôže nájsť odpovede, prípadne riešenia sám.

1129

Lukáš Franko, Učí ľudí ako sa dá myslieť a obchodovať inak, teda ako zarábať vlastnou hlavou na tom, čo vás baví.

Mala som problém s odsúvaním vecí na neskôr, ktoré som mala urobiť. Za pomoci koučovania som si uvedomila potrebu riešiť to „tu a teraz“, lebo som si tým odsúvala možnosť kariérneho rastu a napĺňania cieľov. Svoj problém som si uvedomila ja sama a našla som spôsob na jeho vyriešenie. Koučing s Kristínou by som odporúčala každému, kto má chuť na sebe pracovať a riešiť svoje nedostatky.

1139

Zuzka, Venuje sa poskytovaniu finančných služieb a pomáha ľuďom napĺňať ich ciele.

Riešili sme problematiku zmeny a prečo viem začať zmenu ale nedokončím ten proces. Zistili sme že si predstavujem ako keby priepasť pred koncom, ktorú sa neodvážim preskočiť. Pomocou koučingu som si napísala body ktoré súvisia s týmto problémom. Koučka sa ma pýtala rôzne otázky napr. ako sa budem cítiť, keď tú zmenu dokončím, ako budem svet vidieť keď tú priepasť preskočím. Nech o tom porozmýšľam. Druhý krát keď sme sa stretli tak sme došli na to že v podstate v podvedomí som si vždy myslela že tú zmenu ani nepotrebujem a nechcem a že len utekám pred svojimi problémami namiesto toho aby som ich riešila a tak som ich začala riešiť, čo mi pomohlo pri istých priateľoch. Vedela som povedať „nie“, keď mi to nevyhovovalo. Potom mi to pomohlo aj pri škole, kde som začala riešiť to, že sa mi neoplatí stresovať keď aj tak prejdem a vždy v najhorší deň si oblečiem niečo pekné a vtedy si poviem „hm zlý deň, ale aspoň vyzerám skvelo“ a mám menej stresu. Koučing odporúčam ľuďom, ktorí si nevedia rady s niečím čo ich trápi a vedeli by si to vyriešiť pomocou jedných z úžasných koučov ako napríklad Kikuš.

1139

Simona, Študentka končiaca strednú školu.

Veď za skúšku nič nedám, znelo to tak profi, úplne iná “ezoterika”…. prišla som do veľmi vkusnej útulnej kancelárie. Sadla som si a začal sa nezáväzný rozhovor. Potom padla otázka, či by mi nevadilo nahrávanie, nevadilo. Začali sme úplne mega netradične riešiť moje dva problémy (dieťa alebo stavba rodinného centra). Na zemi boli položené dva papiere s mojimi témami, úplne ma to fascinovalo, už len to zhmotnenie tých veci, ktoré ma trápia a neviem sa medzi nimi rozhodnúť ma posúvalo. Samotné otázky boli veľmi jednoduché, odpovede už ani nie, ale zvládla som odpovedať, aj keď si možno človek musí siahnuť dosť hlboko. Myslím že po trištvrte hodinky som bola rozhodnutá čomu dám momentálne prednosť vo svojom živote. Neverila by som že to bude také ľahké…odchádzala som nabudená a naozaj presvedčená že teraz je čas na rodinné centrum a druhé dieťa počká. Po pár dňoch som stále myslela na výsledok…a stále som bola presvedčená, všetky odpovede sa vynárali a stále sa vynárajú z pamäte …cítim to rozhodnutie z vtedy, vidím malé dieťa ale ja viem že príde neskôr. Na teraz stačí práca s deťmi a jedno vlastné… Kristínka pomohla, metóda je skvelá, úplne jednoduchá – pre mňa ako klienta.

1139

Petra, Som stále hľadajúca osoba a prirodzene ma priťahovalo aj to čo robí Kristínka.

Portfólio koučovacích služieb

Pozrite si prečo by ste mali využiť moje služby, čo všetko vám prinesú a čo získate okrem koučingu.