• Phone: +421 0902 482 108
 • Email Address: kouc@kouckristina.sk
Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed

Aké by to bolo, keby ste sa posunuli na škále svojho šťastia o bod vyššie?

by Kristína Hlavatá 0 comments

Life koučing Sebakoučovanie Všeobecné o koučingu

Škály milujem.

A tie “koučovacie” majú svoj špéci význam. Potvrdzuje sa mi to neustále. K napísaniu tohto článku som sa inšpirovala na poslednom koučovacom stretnutí s Aďkou (meno je vymyslené). Keď som sa jej spýtala, čo považovala pri našej spoločnej práci za obzvlášť užitočné, bola jej odpoveď promptná a jednoznačná: „Práca so škálou. Nikdy predtým mi veci neboli jasnejšie. Na škálu sa dá dať všetko!“

Bolo pre mňa radosťou sledovať, ako sa Aďke pri otázke, kde na škále od 1 do 10, keď 10 znamená jej cieľový stav a 1 pravý opak, nachádza, začalo ihneď vyjasňovať. Okamžite odpovedala: „6“ a pokračovala… „ak budem na sedmičke bude to vyzerať takto….., na osmičke takto…, na deviatke takto….a 10 je tak ideálna, že my ľudia – nedokonalé bytosti, ju nikdy nemôžeme dosiahnuť.“ :) Prekvapilo ma, s akou odhodlanosťou a presnosťou popísala všetky zastávky na škále. Keď som na ňu s úžasom hľadela a spýtala sa „Wau, ako to robíš, že to vieš tak presne?“, všimla som si, že je z toho sama tak trochu prekvapená :) .

Vo chvíli, keď sme pokročili v skúmaní situácie a spýtala som sa Aďky, v čom to bude pre ňu na siedmej pozícii na škále iné, začala som vnímať, ako prešla do pochybností, začala sa vykrúcať, spomínať, aké nepríjemnosti by ju mohli na posune na sedmičku postretnúť. Pochopila som, že niekedy posun o celý bod môže byť priveľké sústo a vtedy je dobrý nápad, rozdeliť aj samotné body na škále na menšie „jednohubky“.

„Aďka, keď odtiaľto odídeš, aký bude prvý malý krok, ktorý ti napovie, že sa posúvaš bližšie k sedmičke?“

A prišlo to. Opäť ožila a začala sypať konkrétne malé nápady, doslova akoby zazrela „svetlo na konci tunela“ a začalo sa jej rozsvecovať a dochádzať, že úplne akokoľvek malé akcie a kroky ju privedú k cieľu. Možno pomaly, ale o to istejšie.

Z množstva nápadov si pre seba vybrala jeden, ktorý mala najväčšiu chuť vyskúšať a ja sa už len teším a verím, že mi o výsledku svojho malého experimentu bude s nadšením nabudúce rozprávať.

Ako to máte vy? Kedy naposledy ste použili niečo ako spomínaný nápad so škálovaním na určenie svojej momentálnej pozície na škále napríklad svojej osobnej spokojnosti, štastia, naplnenosti, či škále plnenia konkrétneho cieľa či vízie? Ak ste ho nepoužili, aká je vaša momentálna chuť použiť škálovanie od 1 do 10, kde desať je chuť obrovitá a jedna je opak? 😉

Škál môžete použiť koľkokoľvek, dať im názvy od výmyslu sveta a nechať sa nimi inšpirovať a viesť. Môžete si do nich vpisovať konkrétne nápady a overovať, ako vám ide posúvanie sa k vyšším bodom.

Kde sa na škále nachádzate práve teraz?

Kam až sa chcete dostať?

A aké to bude, keď sa na svojej škále dostanete o bod (či pol boda) vyššie?

Vezmite do rúk svoje sebakoučovacie zručnosti a blok na poznámky a experimentujte so škálovaním do sýtosti. Prajem vám pri tom veľa zábavy a posunov :) !

Kristína Hlavatá

Kristína Hlavatá

Venujem sa koučingu metódou Solution Focused Brief Coaching. Vediem ľudí k zodpovednosti za svoj život, pretože len vtedy, ak prijmú zodpovednosť, môžu začať tvoriť svoju realitu a projektovať svoj život.

Ja sama milujem komfort byť koučovaná, nechať sa sprevádzať procesom a nachádzať riešenia a nápady rýchlejšie a kreatívnejšie. Chcem sa podieľať na vytvorení sveta, kde sa naučíte, že najlepším koučom ste pre seba vy sami a dokážete si nájsť vlastné spôsoby ako žiť svoj najvyšší potenciál.
Kristína Hlavatá
Tags: , , , ,

Napíš svoj komentárLeave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

e-Book pre freelancerov

Aktuálne na FB

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Najnovšie komentáre

  Kontaktujte ma

  • J. Feketeházyho 2381/3, 927 01, Šaľa
  • Phone: +421 902 482 108
  • Email Address: kouc@kouckristina.sk
  Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed